Виховна робота

Інформація про проведення акції «16 днів проти насилля» у

Рівненському державному гуманітарному університеті

Щороку у Рівненському державному гуманітарному університеті проводиться акція «16 днів проти насилля» у межах Міжнародної акції, у рамках якої громадськими організаціями, місцевими структурними підрозділами у справах сім’ї та молоді, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї. 

Акція ініційована з 1991 р. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада (Міжнародний день ООН з викоренення насильства щодо жінок – присвячений сестрам Мірабель, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році), а кінцем акції визначено 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати:

29 листопада – Міжнародний день захисників прав жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби за відміну рабства;

3 грудня  – Міжнародний день інвалідів (людей з інвалідністю, людей з обмеженими можливостями);

5 грудня – Міжнародний день волонтерства;

6 грудня – Річниця з дня «Монреальської різанини», коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише  через те, що вони поступили на навчання в університет на відміну від нього;

10 грудня – Міжнародний день Захисту Прав Людини. 

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Особлива увага приділяється питанням домашнього насилля, тому акція спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля, привернення уваги до актуальних для українського народу проблем подолання насильства в сім’ї, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства. 

  • У дні проведення акції активізується інформаційно-просвітницька робота, спрямована, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. 

  • Міжнародна акція «16 днів проти гендерно обумовленого насилля» розпочинається з виставки студентських плакатів «Світ без насильства». 

  • Студентами 1-го курсу магістратури педагогічного факультету проводиться опитування студентів, викладачів, де головним питанням є: «Хто головний, чоловік чи жінка?», на основі якого створюється відеоролик «Гендерна рівність» та інформаційний інтерактивний стенд. 

  • У межах участі у Міжнародній акції «16 днів проти гендерного насилля» проводиться дискусійна панель «Єднаймося проти насилля» під керівництвом проф. Петренко О. Б. та доц. Баліки Л. М., де обговорюються види насилля, причини та наслідки сімейного насилля. 

 

Відкрає дискусійну панель проректор з навчально-виховної роботи РДГУ доктор технічних наук, професор Петрівський Я.Б.

 

У межах дискусії студенти представляють власні презентації, відпрацьовують тренінгові вправи, презентують рольові ігри.